ایجاد کاربر FTP توسط cPanel

توسط کاربر FTP، می توانید با استفاده از نرم افزارهای مدیریت FTP، به طور مستقیم به هاست خود متصل شوید و فایل های خود را آپلود نمایید. توصیه می شود زمانی که قصد دارید فایل های حجیم بر روی هاست خود آپلود نمایید بجای File Manager سی پنل از نرم افزارهای  مدیریت FTP استفاده کنید. در زمان آپلود فایل با نرم افزارهای مدیریت FTP، اگر به هر دلیلی اتصال اینترنت شما قطع شود می توانید ادامه آپلود فایل را انجام دهید ولی اگر از File Manager سی پنل استفاده کرده باشید مجبورید دوباره فایل را آپلود کنید.
در زمان ایجاد هاست توسط cPanel، کاربر FTP به طور اتوماتیک با سطح دسترسی کامل ایجاد می شود. (اطلاعات کاربر FTP ایجاد شده، همراه با سایر اطلاعات هاست، به ایمیل شما ارسال می شود.) اما برای ایجاد کاربر FTP جدید، می توانید به روش زیر عمل نمایید. کاربر FTP جدید فقط دسترسی به پوشه public_html و پوشه های درون این فولدر را دارد.

ایجاد کاربر FTP
1-توسط نام کاربری و رمز عبوری که در اختیار دارید، به کنترل پنل cPanel وارد شوید.
2- در بخش Files گزینه FTP Accounts را انتخاب نمایید.3- پس از بازشدن بخش FTP Accounts از بخش  Add FTP Account مطابق راهنمای زیر کادرهای موجود را تکمیل نمایید:Login: یک نام کاربری دلخواه وارد نمایید.
Password: یک رمز عبور دلخواه وارد نمایید. ( حداقل 5 کاراکتر)
Password Again: رمز عبور را مجددا وارد نمایید.
Directory: مکان دایرکتوری که قرار است کاربر FTP به آن متصل گردد را وارد نمایید. البته cPanel به صورت پیش فرض مکانی را را به شما پیشنهاد می دهد.
Quota: یک محدودیت از نظر حجم انتقال داده توسط کاربر FTP ایجاد نمایید. در صورتی که تمایل به ایجاد محدودیت ندارید در گزینه unlimited را انتخاب کنید.

4- کلید Create FTP Account را فشاردهید.
5- کاربر FTP ایجاد گردید. حال می توانید با برنامه هایی نظیر FileZilla و CuteFTP از FTP استفاده نمایید.

تغییر رمز کاربر FTP و مدیریت آن
1-به cPanel وارد شوید.
2- در بخش Files گزینه FTP Accounts را انتخاب نمایید.3- پس از بازشدن بخش FTP Accounts، تمامی کاربران FTP قابل مشاهده می باشند. در ردیف کاربر FTP که قصد دارید رمز عبور آن را تغییر دهید، گزینه Change Password  وجود دارد که با کلیک بر روی آن می توانید رمز عبور را تغییر دهید.


علاوه بر امکان Change password گزینه های دیگری نیز در ردیف کاربر FTP وجود دارد که به شرح زیر است:
Change Quota: توسط این گزینه می توانید حجم انتقال داده را تغییر دهید.
Delete: توسط این گزینه می توانید کاربر FTP را حذف نمایید.
Configure FTP Client: با کلیک بر روی این گزینه با نحوه کار با نرم افزارهای FTP آشنا می شوید. همچنین می توانید فایل تنظیمات کاربر FTP برای نرم افزار FileZilla و CoreFTP را دانلود نمایید و با import  کردن به نرم افزارهای مذکور، به راحتی بدون انجام تنظیمات، به هاست خود متصل شوید.
  • 28 کاربران این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

آموزش آپلود فایل بر روی سرور توسط نرم افزار های FileZilla

  1-ابتدا نرم افزار FileZilla را از لینک زیر دانلود کنید. (حجم فایل 4 مگابایت است). این...