راهنمای ساخت شناسه‌‌ی ایرنیک با رابط وب ثمین

نکته: ما توصیه می‌کنیم شناسه‌ي ایرنیک‌تان را مستقیم و مطابق  «راهنمای ساخت مستقیم شناسه‌ي ایرنیک از سایت ایرنیک» بسازید و استفاده از روش تشریح شده در زیر را تشویق نمی‌کنیم. اگر از این روش استفاده کنید برای کسب اجازه‌ي ورود مستقیم به شناسه‌ي ایرنیک‌تان نیاز به نامه‌نگاری با ایرنیک خواهید داشت.

نام و نام خانوادگی، شماره ملی و کد پستی خود را دقیق و کامل مطابق با کارت ملی وارد کنید. در مورد شناسه‌های شرکتی،‌ دولتی و سازمانی در صورتی که به این شناسه‌ها واقعاً نیاز دارید مشخصات دقیق و ثبتی و واقعی مجموعه‌ي مورد نظر را وارد کنید. اگر نام کوچک شما دو قسمتی است یا کلماتی مانند سید، سیده، سادات، میر و... جزو نام کوچک شما ثبت شده است آنها را کامل وارد نمایید. اگر نام خانوادگی شما بیش از یک قسمت است یا دارای پسوند یا پیشوند می باشد آن را کامل وارد نمایید. (گاهی برای تایید دامنه و همیشه برای انتقال مالکیت دامنه، لغو دامنه‌های ثبت شده، تغییر پرسش محرمانه و مواردی دیگر نیاز خواهید داشت مدارک شناسایی و ثبتی را برای ایرنیک بفرستید و این مدارک باید مطابق مشخصات شناسه‌ي ایرنیک‌تان باشند تا درخواست شما انجام شود.)

اگر قصد دارید از دامنه های مرتبه سوم مانند co.ir و ac.ir و org.ir استفاده کنید باید متناسب با نوع فعالیت شرکت، موسسه، نهاد یا سازمان نوع شناسه مرتبط را انتخاب کنید. و از ثبت دامنه مرتبه سوم با شناسه حقیقی خودداری کنید. شناسه حقیقی فقط برای دامنه ir استفاده می شود. مثلاً برای ثبت دامنه مرتبه سوم co.ir شناسه شما باید از نوع «شرکتی» باشد.  برای اطلاع از شرایط و نحوه ثبت دامنه های مرتبه سوم کلیک کنید.

ساخت شناسه ایرنیک با رابط وب ثمین
برای ساخت شناسه ایرنیک ابتدا بر روی  لینک  «ساخت شناسه ایرنیک توسط رباط وب ثمین» کلیک کنید. و سپس دقیقاً مطابق شکل زیر اطلاعات را وارد کنید. اگر اطلاعات را به درستی وارد کنید، پس از کلیک بر روی دکمه «ثبت شناسه» سیستم به طور خودکار به شما شناسه ایرنیک را می دهد. شناسه‌ي ایرنیک را باید در فرم سفارش دامنه، داخل کادر «ایمیل یا شناسه شما در ایرنیک» وارد نمایید. اطلاعات را به لاتین وارد کنید.
ثبت دامنه
اکنون می‌توانید وارد سایت وب‌ثمین شوید و در قسمت ثبت دامنه، دامنه‌ی ir مورد نظرتان را سفارش دهید. در جریان ثبت شناسه‌ي ایرنیک‌تان از شما خواسته می‌شود.


  • 15 کاربران این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

راهنمای کامل سفارش ثبت دامنه های ir

مهم: نکات ابتدایی درباره‌ي فرآیند ثبت و تأیید دامنه‌های ir (لطفاً از مطالعه‌ي این نکات صرف‌نظر...

راهنمای سفارش انتقال و تمدید دامنه های ir

نکته: توجه کنید که منظور از انتقال دامنه در این مطلب تمدید دامنه‌ی irی است که متعلق به شماست و...

دامنه‌هایی که نیاز به ارسال مدارک دارد و دامنه‌هایی که برای کاربران عادی تأیید نمی‌شود

سیاست مرکز ثبت دامنه‌ي آی‌آر بر این است که اجازه‌ي ثبت دامنه با هر نامی را به همه‌ي افراد...

شرایط و ضوابط ثبت دامنه‌های مرتبه سوم .ir (ایران)

دامنه‌های co.ir, ac.ir, sch.ir, gov.ir, org.ir, net.ir, id.ir دامنه های مرتبه سوم ir هستند. برای...

روش ارسال مدارک برای تأیید دامنه به واحد ثبت دامنه ایرنیک

برای انجام برخی اعمال در واحد ثبت دامنه از جمله انتقال (فروش) یا لغو دامنه‌ي ثبت شده یا تأیید ثبت...