آموزش آپلود فایل بر روی سرور توسط نرم افزار های FileZilla

 
1-ابتدا نرم افزار FileZilla را از لینک زیر دانلود کنید. (حجم فایل 4 مگابایت است). این نرم‌افزار یکی از کلاینت‌های سریع و کم‌حجم FTP است. نرم‌افزارهای دیگری نیز برای این کار وجود دارد که به انتخاب خودتان می‌توانید از آن‌ها نیز استفاده کنید.
2-پس از دانلود آن را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید. (با چند کلیک بر روی دکمه Next به آسانی نصب می شود.)
3-برای انتقال سریع‌تر فایل های خود به سرور می‌توانید به جای آپلود تک به تک فایل‌ها آن‌ها را با نرم افزار Winzip یا WinRAR یا نرم‌افزارهای مشابه به یک فایل zip تبدیل کنید. (حتماً پسوند فایل باید Zip باشد. کنترل پنل‌ها فایل‌های فشرده با پسوند RAR را نمی‌شناسند.)
4-حال نرم افزار FileZilla را باز کنید.
5-مطابق شکل زیر فیلد های خالی را پر کرده و سپس دکمه Quickconnect (اتصال سریع) را فشار دهید.6-پس از اتصال به سرور، از کادر سمت چپ (قرمز رنگ در تصویر زیر) محل فایل هایی که می خواهید بر روی سرور Upload کنید را انتخاب کنید. از کادر سمت راست (آبی رنگ در تصویر زیر) پوشه ای که می خواهید فایل بر روی آن بر روی سرور Upload شود را انتخاب کنید. سپس از کادر سبز رنگ فایل ها را انتخاب و کلیک راست کرده، گزینه Uploadرا کلیک کنید.

کاربران هاست ویندوز:
پس از اتصال به سایت از طریق ftp، شما نام دامنه خود را مشاهده می کنید. بر روی آن کلیک کنید. داخل آن سه پوشه به نام های wwwroot و logs و data وجود دارد. این سه پوشه را هرگز پاک نکنید. برای آپلود فایل ها بر روی پوشه wwwroot کلیک کنید. اگر بار اول‌تان است که به هاست‌تان متصل می‌شوید داخل آن ممکن است دو فایل default.aspx و web.config (فایل های پیش فرض در زمان ایجاد سرویس هاست) وجود داشته باشند. این دو فایل را پاک کنید و فایل های سایت خود را در این مکان Upload نمایید. پوشه‌ي wwwroot پوشه‌ي اصلی سایت شماست و فایل‌های سایت‌تان را باید در داخل آن قرار دهید.

پس از انتقال کامل فایل ها بر روی سرور برای مدیریت فایل‌هایتان می‌توانید وارد کنترل پنل هاست خود شوید. File Manager را انتخاب کنید. یک پوشه هم‌نام سایت خود می‌بینید. وارد آن که شوید پوشه‌ي wwwroot را می‌بینید. فایل‌هایتان در این پوشه قرار دارد. اگر فایل‌هایتان را zip کرده بودید برای خارج کردن محتوای آرشیو زیپ شده آن را انتخاب کنید و گزینه‌ي unzip را انتخاب کنید.

کاربران هاست لینوکس:
پس از اتصال به سایت از طریق ftp، پوشه های پیش فرض هاست لینوکس مشاهده می شود. از پاک کردن پوشه ها خودداری نمایید. شما باید فایل های سایت خود را داخل پوشه public_html آپلود نمایید. اما قبل از آن ابتدا وارد پوشه public_html شوید و فایل index.html پیش فرض آن را حذف نمایید (index.html فایل پیش فرض هاست می باشد که صفحه در دست ساخت را نمایش می دهد تا زمانی که این فایل را حذف نکنید صفحه اصلی سایت شما نمایش داده نمی شود). سپس فایل های خود را درون آن آپلود کنید.

پس از انتقال کامل فایل ها بر روی سرور برای مدیریت فایل‌هایتان وارد cPanel شوید. File Manager را انتخاب کنید. فایل‌هایتان در پوشه‌ي public_html قرار دارند. اگر فایل‌هایتان را zip کرده بودید برای خارج کردن محتوای آرشیو زیپ شده آن را انتخاب کنید و گزینه‌ي extract را انتخاب کنید.

  • 177 کاربران این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

ایجاد کاربر FTP توسط cPanel

توسط کاربر FTP، می توانید با استفاده از نرم افزارهای مدیریت FTP، به طور مستقیم به هاست خود متصل...

ایجاد کاربر FTP توسط websitepanel

 حساب FTP امکان استفاده از «پروتکل انتقال فایل (File Transfer Protocol یا FTP) را برای...

مشخصات File Manager در cPanel

به کمک File Manager می‌توانید فایل‌ها و پوشه‌ها (directoryها) را مستقیم از...

مدیریت فایل‌ها در File Manager

فهرست مطالب دست‌رس به File Manager جست‌جوی فایل‌ها و پوشه‌های موجود در هاست انتخاب چند فایل یا...

کار با File Manager

فهرست عنوان‌ها دست‌رس به File Manager ساختار File Manager عملیات دسته‌جمعی (انتخاب چند فایل و...