نحوه ایجاد «درخواست امضای گواهینامه» (CSR) در سی پنل (cPanel)

برای سفارش گواهینامه‌ی SSL نیاز به ایجاد یک درخواست در سرور میزبان (هاست) سایت‌تان دارید. به این درخواست CSR گفته می شود که در واقع متن رمز شده شامل نام دامنه و اطلاعات مالک دامنه شامل شرکت، کشور، شهر، آدرس و ایمیل است. در این راهنما در مرحله‌ی وارد کردن اطلاعات دامنه و خود یا شرکت‌تان با دقت عمل کنید. گواهینامه در نهایت بر اساس این اطلاعات باید تأیید و صادر شود.
1-جهت ایجاد CSR به سی پنل وارد شوید. در قسمت «Security» گزینه‌ی «SSL/TLS» را کلیک کنید.
2- در صفحه‌ی باز شده لینک موجود زیر عنوان CSR را کلیک کنید.3-در صفحه‌ بعد کادرها را به ترتیب زیر پر کنید: (اطلاعات به حروف لاتین پر شود.)Key: مقدار درست همان Generate a new 2048 bit key پیش‌فرض است؛ تغییرش ندهید.
Domains: نام دامنه مورد نظرتان را وارد کنید (مثلاً: yourdomain.com). اگر می‌خواهید برای یک ساب‌دومین درخواست گواهی بدهید دقیقاً نام همان ساب‌دومین را وارد کنید (مثلاً: sub.yourdomain.com). اگر گواهینامه‌ی SSL وایلدکارد می‌خواهید با ستاره نام دامنه را وارد کنید (مثلاً: *.yourdomain.com). اگر می‌خواهید برای چند دامنه‌ی موجود روی همین سی‌پنل درخواست گواهی بدهید نام هر دامنه را در یک خط وارد کنید. اگر برای بیش از یک دامنه گواهینامه‌ی وایلدکارد می‌خواهید نام هر دامنه‌ی مد نظر را با ستاره در یک خط وارد کنید. توجه کنید که گواهینامه‌های SSL وایلدکارد و چند دامنه‌ای (SAN) مشمول هزینه‌های بیش‌تر می‌شود؛ به نرخ‌ها توجه کنید.
City/State/Country: به ترتیب نام شهر، استان/ایالت و کشور خود را وارد کنید.
Company: نام درست ثبت شده‌ی شرکت یا سازمان‌تان را وارد کنید.
Company Division: ضروری نیست؛ اما اگر برای بخش خاصی از شرکت مثلاً واحد فنی یا پشتیبانی یا... درخواست گواهینامه دارید نام واحدتان را بنویسید.
Email: ضروری نیست. در صورت تمایل به تأیید ایمیل‌تان آدرس ایمیلی را که با آن دامنه ثبت شده بنویسید.
Passphrase و Description: خالی بگذارید.
در شکل کادرهایی که بغل آنها علامت تأیید سبز خورده کادرهای ضروری‌اند. اگر اطلاعاتی که وارد کرده‌اید همه تیک سبز خورده روی Generate در پایین صفحه کلیک کنید. با این کار یک جفت کد CSR و KEY برایتان ساخته می‌شود.
4-در صفحه‌ی بعد مقدار داخل کادر Encoded Certificate Signing Request همان مقدار CSR است. CSR را بعداً برای تکمیل فرآیند سفارش گواهینامه لازم دارید. هم‌چنین مقدار داخل کادر Encoded Key را که KEY یا Private Key (کلید خصوصی) است پس از صدور گواهینامه برای نصب آن لازم دارید.
می‌توانید CSR و KEY دامنه‌تان را در یک فایل متنی کپی و ذخیره کنید. مقدار CSR ساخته شده و Private Key آن در هر زمان در سی پنل‌تان در دسترس است. برای CSR کافی است در سی پنل به همان مسیر Security ← SSL/TLS ← Certificate Signing Requests (CSR) بروید و Edit & View را انتخاب کنید:کلید خصوصی مربوط را می‌توانید در پایین صفحه‌‌ی باز شده با کلیک روی لینک Key مشاهده کنید.برای مشاهده‌ی KEY می‌توانید به مسیر Security ← SSL/TLS ← Private Keys (KEY) نیز بروید و Edit & View را انتخاب کنید:


  • 28 کاربران این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

روش تأیید گواهینامه‌ی SSL در سطح دامنه (DV) (Domain Validation)

گواهینامه‌های SSL سطح دامنه به صورت ساده یا چند دامنه‌ای یا وایلدکارد به صورت خودکار پس از تأیید...

نحوه سفارش و فعال سازی گواهینامه ssl بصورت آنی

ابتدا از دسته بندیها، صدور گواهینامه SSL را انتخاب کنید. از میان انواع گواهینامه ها، گواهی نامه...

روش نصب گواهینامه‌ی SSL صادر شده در سی پنل (cPanel)

پس از دریافت فایل گواهینامه از مرجع صادر کننده برای نصب و فعال‌سازی آن وارد سی پنل شوید.1-در سی...

چگونه می توان گواهی SSL در CentOS نصب نمود؟

برای تکمیل مراحل نصب گواهی SSL می بایست فایل گواهی SSL که مطابق با CSR ایجاد شده ی خود از وب ثمین...

نحوه ی ایجاد CSR در سیستم عامل CentOS برای وب سرور

جهت ایجاد درخواست Certificate Signing Request در سیستم عامل CentOS می بایست از openssl استفاده...