نحوه سفارش و فعال سازی گواهینامه ssl بصورت آنی


ابتدا از دسته بندیها، صدور گواهینامه SSL را انتخاب کنید. از میان انواع گواهینامه ها، گواهی نامه مد نظر خود را انتخاب و سپس برروی دکمه سفارش کلیک کنید و تا مرحله تکمیل سفارش و پرداخت ادامه دهید. مطابق تصاویر 1 تا 3

تصویر شماره 1

تصویر شماره 1تصویر شماره 2تصویر شماره 3
پس از ثبت سفارش و پرداخت صورت‌حساب باید اطلاعات لازم جهت پیکره‌بندی و آغاز فرآیند صدور گواهینامه را در ناحیه‌ی کاربری خود در سایت وب ثمین تکمیل نمایید. از منوی سرویس ها، روی سرویس های میزبانی من کلیک کنید.مطابق تصویر زیر گواهینامه خریداری شده قابل مشاهده است. تصویر 4تصویر شماره 4

سپس برروی دکمه "مشاهده جزییات" مربوط به گواهینامه‌ی SSL خریداری شده کلیک کنید تا صفحه ای مطابق با تصویر زیر نمایش داده شود. تصویر شماره 5 و 6تصویر شماره 5تصویر شماره 6

روی عبارت تکمیل پیکربندی کلیک کنید. صفحه ای مطابق تصویر شماره 7 نمایش داده می شود.تصویر شماره 7

موارد موجود در تصویر شماره 7 را مطابق راهنمای زیر پر کنید:

  • در بخش CSR که با دایره شماره 1 مشخص شده است کد CSR را که قبلاً تولید کرده اید را در کادر مربوطه وارد کنید.
  • در بخش اطلاعات تماس: در این بخش اطلاعات مالک دامنه (registrant) یا رابط فنی دامنه (technical contact) که در whois دامنه قابل مشاهده است را به زبان انگلیسی وارد نمایید. دقت کنید اطلاعات صحیح باشد چون پس از صدور گواهی نامه، اطلاعات آن به ایمیل وارد شده در این بخش ارسال خواهد شد.
  • در قسمت Tax فرم اطلاعات تماس، عددی به دلخواه وارد نمایید.
  • بخش اطلاعات ارتباط با مدیریت، با توجه به اطلاعات حساب کاربری شما بطور خودکار پر می شود. نکته مهم این است اگر نام شرکت را وارد کنید باید در کادر شغل، سمت خود را وارد کنید.
بعد از تکمیل موارد فوق، روی دکمه ادامه خرید کلیک کنید. صفحه ای مطابق تصویر شماره 8 نمایش داده می شود.


تصویر شماره 8
  • در کادر دامنه ( دایره شماره 4) اسم دامنه خود را چک کنید که صحیح باشد.
  • تیک گزینه افزودن پیشوند www (دایره 5) را انتخاب کنید.
  • یکی از 4 روش تایید( دایره 6) را انتخاب کنید.پیشنهاد می شود email یا file را انتخاب کنید که ما در ادامه روش تایید FILE را انتخاب کرده و ادامه می دهیم.
  • بعد از انتخاب روش تایید، کادر ایمیل (دایره 7) لود می شود و لیستی از آدرس ایمیل متعلق به دامنه شما نمایش داده میشود و شما باید یک مورد را انتخاب کنید. ( بسیار مهم: هر کدام را که انتخاب می کنید قبل از کلیک برروی دکمه "ادامه" باید آن را ساخته باشید.)
در انتها برروی دکمه "ادامه" کلیک کنید. مرحله پیکیربندی گواهی نامه به اتمام رسید و نوبت به انجام تاییده ها می رسد.

 ایمیلی از طرف مرکز صدور گواهینامه SSl، به آدرس ایمیل انتخاب شده توسط شما ( دایره شماره 7)، ارسال می شود. مطابق تصویر زیر:برروی آن کلیک کرده و آن را باز کنید. در محتوی ایمیل لینکverify email of domain administrator را یافته و برروی آن کلیک کنید. مطابق تصویر زیر:


بعد از کلیک برروی لینک verify email of domain administrator صفحه جدیدی مطابق تصویر زیر باز می شود. روی دکمه Verify کلیک کنید.بعد از کلیک برروی دکمه Verify صفحه زیر مبنی بر موفق آمیز بودن تایید دامنه نمایش داده می شود.بعد از تایید آدرس ایمیل، ایمیل دیگری از سمت مرکز صادرکننده گواهینامه SSl، به آدرس ایمیلی که در فرم اطلاعات تماس (دایره 2) وارد کرده اید ارسال می شود که در آن طبق روش تایید انتخابی توسط شما (دایره 6) اطلاعات ارسال شده است. ما در این آموزش روش تایید File را انتخاب کردیم.

روی ایمیل دریافتی کلیک کنید. چون ما روش File را انتخاب کردیم متن ایمیل دریافتی مطابق تصویر زیر است:


در ایمیل فوق، از شما خواسته می شود فایل html با نام ارسال شده توسط مرکز صدور گواهی نامه ( دایره 8) ایجاد کنید و محتویی که در دایره 9 مشخص شده است را داخل آن قرار دهید و آن را در مسیری که در ایمیل مشخص شده است داخل هاست خود قرار دهید و سپس بر روی گزینه verify domain ( دایره 10) کلیک کنید. صفحه مطابق تصویر زیر نمایش داده می شود.


روی verify کلیک کنید. تصویر زیر نمایش داده می شود . یعنی تایید به درستی انجام شد.اکنون گواهینامه توسط مرکز صدور، صادر می شود و به آدرس ایمیلی که در فرم اطلاعات تماس (دایره 2) وارد کرده اید ارسال می شود. مطابق تصویر زیر:

علاوه بر ایمیل، شما می توانید از بخش سرویس ها در حساب کاربری خود در وب ثمین مطابق تصویر زیر، گواهی صادر شده را مشاهده کنید.  • 26 کاربران این را مفید یافتند
آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

مقالات مربوطه

نحوه ی ایجاد CSR در سیستم عامل CentOS برای وب سرور

جهت ایجاد درخواست Certificate Signing Request در سیستم عامل CentOS می بایست از openssl استفاده...

روش تأیید گواهینامه‌ی SSL در سطح دامنه (DV) (Domain Validation)

گواهینامه‌های SSL سطح دامنه به صورت ساده یا چند دامنه‌ای یا وایلدکارد به صورت خودکار پس از تأیید...

روش نصب گواهینامه‌ی SSL صادر شده در دایرکت ادمین (DirectAdmin)

روش نصب گواهینامه‌ی SSL صادر شده در دایرکت ادمین (DirectAdmin) پس از دریافت فایل گواهینامه از...

نحوه ایجاد «درخواست امضای گواهینامه» (CSR) در سی پنل (cPanel)

برای سفارش گواهینامه‌ی SSL نیاز به ایجاد یک درخواست در سرور میزبان (هاست) سایت‌تان دارید. به این...

روش تأیید گواهینامه‌ی SSL ممتاز در سطح گسترده (EV) (Extended Validation) با نوار سبز رنگ

برای گواهینامه‌های EV یا گزینه‌ی چند دامنه‌ای آنها هویت سفارش دهنده بر اساس «خط مشی‌های صدور و...