به اطلاع مشتریان گرامی وب ثمین می رسانیم، بعد از اعمال تحریم رسلو، وب ثمین با یک رجیستر بین المللی معتبر قرارداد همکاری عقد نموده است و تمامی دامنه های جدید توسط رجیستر جدید ثبت می گردد و دامنه های ثبت شده قبل از اعمال تحریم توسط رسلو بعد از ارسال درخواست انتقال توسط شما مشتریان گرامی، با نظارت دقیق وب ثمین به رجیستر جدید انتقال پیدا خواهد کرد.
طبق قوانین بین المللی رجیسترها، برای انتقال دامنه از یک رجیستر به رجیستر دیگر هزینه یکسال تمدید گرفته می شود و به ازای ان یکسال به زمان انقضای دامنه افزوده می شود.
مثلا اگر دامنه شما 3 ماه زمان تا تاریخ انقضای ان دارد بعد از انتقال دامنه از رسلو به رجیستر جدید، دامنه یکسال تمدید می شود و زمان انقضای ان یکسال و 3 ماه می شود.
در ادامه جهت آگاهی شما مشتریان محترم وب ثمین، به تحریم ایران توسط رسلو، اطلاعیه رسلو، رفع ابهامات مشتریان و راهکارهای وب ثمین در این مورد می پردازیم.
رسلو ایران را تحریم کرد:
رسلو ( رجیستر ثبت دامنه های بین المللی)، اطلاعیه قوانین جدید خود را منتشر کرده است که در آن سیاست های جدید محدودیت برای کشور ایران آورده است. به همین دلیل وب ثمین، جهت پاسخگویی به ابهامات بوجود آمده مطلب زیر را تهیه نموده است تا کاربران آگاه شوند هیچ خطری دامنه های آن ها را تهدید نمی کند.
• در ابتدا به بررسی اطلاعیه رسلو پرداخته می شود.
ترجمه فارسی اطلاعیه Resello به شرح زیر است:
بدینوسیله سیاست‌های جدید محدودیت در استفاده از خدمات و محصولات رسلو را به آگاهی شما می‌رسانیم. این محدودیت‌ها شامل نمایندگان و مشتریان از کشورهای متعدد از جمله ایران که مورد تحریم جامعه بین المللی قرار گرفته‌اند می‌باشد.
موارد مهم این اطلاعیه به شرح زیر است:
مورد اول: از تاریخ ۱۸ جولای ۲۰۱۷ (۲۷ تیرماه ۱۳۹۶) تمامی مشتریان و نمایندگان و حساب‌هایی که شامل سیاست‌های جدید ممنوعیت می‌شوند، نمی‌توانند:
۱. حساب جدید بسازند (کاربر یا دامنه جدید ثبت کنند)
۲. سفارش جدیدی ثبت کنند
۳. به پنل رسلو دامنه جدید منتقل نمایند
مورد دوم: از تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۱۷ (۲۷ مرداد ۱۳۹۶) تعرفه خدمات و محصولات ای که شامل سیاست جدید ممنوعیت هستند، افزایش قیمت قابل ملاحظه ای خواهد داشت. این افزایش بر روی موارد زیر اعمال می‌شود:
1. تمدید محصولات موجود
2. بازگردانی دامنه های حذف شده (Redemption Period)
مورد سوم: از تاریخ ۱۸ نوامبر ۲۰۱۷ (۲۷ آبان ۱۳۹۶ – چهار ماه دیگر) این افراد نخواهند توانست:
1. محصولات موجود را تمدید کنند.
2. به حساب خود اعتبار بیفزایند.
3. برگشت اعتبار حساب
• با توجه به متن اطلاعیه رسلو چه اتفاقی برای دامنه های شما رخ می دهد؟
پاسخ این سوال این است که در واقع اتفاق خاصی برای دامنه های شما رخ نخواهد داد ولی باید دامنه ها قبل از 27 مرداد 1396 از رسلو به رجیستر جدیدی که وب ثمین با آن قرار داد بسته است منتقل شود.
• این اطلاعیه دامنه‌های IR را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد؟
خیر، دامنه‌های آی آر توسط ایرنیک ثبت می‌شوند. این اطلاعیه مربوط به دامنه‌های غیر IR است.
• از کجا متوجه شویم دامنه ما توسط Resello ثبت شده است؟
به آدرس whois.com مراجعه کنید و از اسم دامنه خود هوایز بگیرید. اگر در بخش Registrar نام REALTIME REGISTER B.V. نوشته بود یعنی دامنه شما توسط رسلو ثبت شده است.
• دامنه من در Resello ثبت شده است، چه کار باید انجام دهم؟
وارد حساب کاربری خود در سایت وب ثمین شوید ( از منوی پشتیبانی گزینه ورود به حساب کاربری) سپس از منوی ارسال تیکت، به واحد پشتیبانی درخواست انتقال دامنه به رجیستر جدید وب ثمین را ارسال کنید. در پاسخ به تیکت راهنمایی های لازم توسط تیم پشتیبان وب ثمین انجام خواهد گرفت و تا تکمیل انتقال دامنه در کنار شما خواهیم بود.
• آیا تمدید دامنه از تاریخ ۱۸ آگوست ۲۰۱۷ (۲۷ مرداد ۱۳۹۶) با تعرفه بالاتر صورت می‌پذیرد؟
دلیلی وجود ندارد که شما دامنه خود را در Resello تمدید کنید. قبل از این تاریخ درخواست انتقال دامنه را به وب ثمین ارسال کنید وب ثمین دامنه شما را به رجیستر جدید خود انتقال داده و تمدید می کند.
توصیه مهم:
به مشتریان محترم وب ثمین، توصیه می شود قبل از 27 مرداد 1396 تیکت انتقال دامنه را به وب ثمین ارسال کنند تا بتوانیم تمامی دامنه ها را قبل از این تاریخ به رجیستر جدید انتقال دهیم
با تشکر


جمعه, جولای 28, 2017

<< بازگشت