گروه مهندسی ثمین

اعضا > مرکز آموزش > ثبت، انتقال، تمدید و مدیریت دامنه > دامنه‌های ir (ایران) > راهنمای سفارش انتقال و تمدید دامنه های ir


راهنمای سفارش انتقال و تمدید دامنه های ir
نکته: توجه کنید که منظور از انتقال دامنه در این مطلب تمدید دامنه‌ی irی است که متعلق به شماست و قبلاً از طریق شرکت یا محل دیگری ثبت کرده‌اید و اکنون قصد دارید از طریق وب‌ثمین آن را تمدید کنید. بنابراین برای سفارش هاست لزوماً انتقال دامنه‌ای که در زیر تشریح شده است ضرورت ندارد.
نکته: انتقال و تمدید دامنه‌ای که از این طریق انجام می‌شود به معنی تصرف دامنه به نام شما یا تغییر مالکیت دامنه نمی‌باشد. برای دامنه‌هایی که مالک آن‌ها نیستید یا مالک دامنه از شما برای تمدید دامنه‌اش درخواستی نکرده سفارش انتقال و تمدید ندهید. تغییر مالکیت دامنه‌ها روندی کاملاً‌ متفاوت دارد و به این روش انجام نمی‌شود.
نکته: اگر شما دامنه‌ای را اخیراً از جایی ثبت کرده‌اید و قصد خرید هاست برای آن دامنه از وب‌ثمین دارید نیازی به انتقال دامنه نیست. کافی است در هنگام سفارش هاست از میان گزینه‌های پیش‌نهادی برای انتخاب دامنه گزینه‌ي سوم را یعنی «نام سرورهای شرکت را بر روی دامنه‌ام تنظیم می‌کنم» انتخاب کنید و نام دامنه‌تان را وارد کنید. پس از تکمیل سفارش هاست «مشخصات سرویس شما» به ایمیل‌تان فرستاده می‌شود که در آن نام سرورهای لازم برای تنظیم بر روی دامنه نیز درج شده است. این نام سرورها (نیم سرورها یا DNSها) را به عنوان DNS دامنه‌تان تنظیم کنید تا دامنه‌تان به هاست متصل شود.

روش انتقال و تمدید دامنه
به وب‌سایت
www.nic.ir مراجعه نمایید و روی لینک «ورود به سامانه ایرنیک» کلیک کنید. در صفحه‌ي باز شده شناسه ایرنیک یا ایمیلی را که در زمان ثبت نام در سامانه nic استفاده کرده اید و رمز عبور خود را وارد کنیدو لاگین کنید. 
پس از ورود به سامانه ایرنیک، مطابق شکل زیر در سمت راست صفحه بر روی لینک «دامنه‌های من» که با رنگ قرمز در شکل مشخص شده کلیک کنید:

ورود به لیست دامنه‌ها
از لیست دامنه‌ها بر روی نام دامنه‌تان کلیک کنید:

ورود به صفحه‌ي مشخصات دامنه
صفحه‌ي مشخصات دامنه‌ی شما باز می‌شود. یکی از این مشخصات «رابط‌ها»ست. بر روی دکمه‌ي «تغییر رابط‌ها» کلیک کنید:

ورود به صفحه‌ي تغییر رابط‌ها
رابط‌های مالی و فنی خود را مطابق شکل زیر بر روی گزینه‌ي «شناسه‌ی کاربری دیگر» قرار دهید و در کادر جلوی آن آدرس ایمیل ir@websamin.com  را به عنوان رابط وارد کنید. دکمه‌ي «اعمال» را کلیک کنید تا رابط‌ها تغییر کنند:
تغییر رابط‌های مالی و فنی
اکنون وارد سامانه شرکت ثمین (بخش پورتال کاربران) شده، از منوی سمت راست صفحه، گزینه «ارسال سفارش» را انتخاب نمایید و به ترتیب زیر عمل نمایید:
1- پس از انتخاب این گزینه، از سمت چپ صفحه گزینه «فقط ثبت و انتقال دامنه» را انتخاب کنید.
2- حال گزینه «می خواهم دامنه خود را به گروه مهندسی ثمین انتقال دهم» را انتخاب کنید.
3- نام دامنه خود را وارد کنید.
4- دکمه «بررسی موجود بودن دامنه» را فشار دهید. (در صورت وجود چنین دامنه‌ای گزینه «خوشبختانه این دامنه آزاد است» ظاهر می شود که در این‌جا به این معنی است که این دامنه ثبت شده و اگر مالک آن هستید می‌توانید برای تمدیدش اقدام کنید).
5- دکمه‌ي افزودن به سبد خرید را بزنید و مراحل بعدی سفارش را تکمیل کنید.آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینهتماس با ما

تماس با ما  تهران، خیابان بهشتی (عباس آباد)، خیابان شهید سرافراز (دریای نور)، خیابان یکم، پلاک 22

تلفن  021-86043610 و 86044591-021
خرید دامنه    021-89785123 (فکس)

ایمیل  sales[@]websamin.com

   support[@]websamin.com

تمام حقوق این سایت متعلق به گروه مهندسی وب ثمین می باشد. | شرایط خدمات