گروه مهندسی ثمین

اعضا > مرکز آموزش > ثبت، انتقال، تمدید و مدیریت دامنه > دامنه‌های بین‌المللی > راهنمای سفارش انتقال و تمدید دامنه های بین المللی


راهنمای سفارش انتقال و تمدید دامنه های بین المللی

نکته 1: انتقال دامنه در این‌جا با هدف تمدید دامنه انجام می‌شود. اگر قصدتان خرید هاست است و دامنه‌ای که قبلاً‌ از وب‌ثمین یا هر جای دیگری ثبت کرده‌اید فعلاً نیازی به تمدید ندارد لزومی ندارد در فرم سفارش هاست درخواست انتقال دامنه بدهید. کافی است در هنگام سفارش هاست از میان گزینه‌های پیش‌نهادی برای انتخاب دامنه گزینه‌ي «نام سرورهای شرکت را بر روی دامنه‌ام تنظیم می‌کنم» انتخاب کنید و نام دامنه‌تان را وارد کنید. پس از تکمیل سفارش هاست «مشخصات سرویس شما» به ایمیل‌تان فرستاده می‌شود که در آن نام سرورهای لازم نیز درج شده است. این نام سرورها (DNSها) را به عنوان DNS دامنه‌تان تنظیم کنید تا دامنه‌تان به هاست متصل شود.
نکته 2: اگر قصد خرید هاست جدید از ما به همراه انتقال دامنه دارید قبل از آغاز انتقال دامنه تماس بگیرید و نیم سرورها (DNSهای) هاست جدید را دریافت کنید و در پنل دامنه‌تان تنظیم کنید. در جریان انتقال دسترس لازم برای تنظیم DNSهای دامنه وجود ندارد.

روش انتقال و تمدید دامنه

1- برای انتقال دامنه خود، ابتدا با ثبت کننده فعلی دامنه تماس بگیرید و درخواست کنید دامنه شما برای انتقال Unlock (باز) شود، ایمیل admin آن در صورتی که بر روی آدرس ایمیلی غیر از آدرس ایمیل خودتان است به آدرس ایمیل شما تغییر داده شود و کد انتقال دامنه در اختیارتان قرار گیرد. اگر هم خودتان به پنل دامنه‌تان دسترس دارید این موارد را خودتان چک کنید.
2- اگر این اقدامات انجام شد در صفحه‌ي اصلی سایت ما در جستجوگر دامنه نام دامنه‌تان را وارد کنید و دکمه‌ي «انتقال دامنه»‌ را بزنید. اگر پیغام «خوشبختانه این دامنه آزاد است» را دیدید دکمه‌ي «افزودن سبد خرید» را بزنید. (معنی تحت‌اللفظی این عبارت ثبت نشدن دامنه است. اما در تنظیمات انتقال دامنه معنی این عبارت برعکس است و منظور این است که دامنه قبلاً ثبت شده و اگر شما مالک آن هستید می‌توانید برای انتقالش اقدام کنید!). 
3- مرحله‌ی بعدی (پیکربندی دامین ها) از شما کد انتقال دامنه را می خواهد، کد انتقال دریافتی از ثبت کننده فعلی را باید در این قسمت وارد کنید. مراحل بعدی شامل تأیید سفارش، ثبت نام در سایت (مشخصات را به لاتین وارد کنید) یا ورود به سایت (در صورتی که قبلاً‌ کاربر سایت ما شده‌اید) و در نهایت مشاهده‌ي صفحه‌ي صورت‌حساب و پرداخت است (روش‌های پرداخت).
4- پس از تکمیل سفارش یک ایمیل تأییدیه‌ي انتقال دامنه از طریق ثبت‌کننده‌ي بین‌المللی دامنه به آدرس ایمیل admin دامنه فرستاده می‌شود. اگر قبلاً admin دامنه را به آدرس ایمیل خودتان تغییر داده‌اید حتماً این ایمیل را ببینید و انتقال دامنه را تأیید کنید. ایمیل ممکن است در پوشه‌ی اسپم صندوق ایمیل‌تان قرار گرفته باشد. admin برای تأیید انتقال دامنه معمولاً 4 روز فرصت دارد. اگر در این مدت تأییدی انجام نشود انتقال دامنه لغو شده تلقی خواهد شد. اگر آدرس ایمیل admin دامنه متعلق به شخص یا شرکت دیگری است برای تأیید انتقال با ایشان تماس بگیرید. تأیید دامنه از طریق کلیک بر روی لینک تأیید موجود در ایمیل ارسالی انجام می‌شود. اگر پس از یک ساعت ایمیل تأییدیه در آدرس ایمیل admin دامنه دریافت نشد مشکل را با ما در میان بگذارید.

نکته 3: در انتقال دامنه های بین المللی، با تکمیل مراحل فوق، دامنه شما به صورت قطعی از طریق وب‌ثمین انتقال پیدا می‌کند و تمدید می‌شود و جای نگرانی نیست. اما تکمیل مراحل اداری و رسمی انتقال دامنه بین شرکت‌های بین‌المللی ثبت دامنه، بین 5 تا 7 روز و در مواردی حتا بیش‌تر طول می‌کشد. در این مدت هنوز وضعیت انتقال دامنه‌ي شما «در حال بررسی» نشان داده می‌شود.
 


آیا این پاسخ به شما کمک کرد?

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینهتماس با ما

تماس با ما  تهران، خیابان بهشتی (عباس آباد)، خیابان شهید سرافراز (دریای نور)، خیابان یکم، پلاک 22

تلفن  021-86043610 و 86044591-021
خرید دامنه    021-89785123 (فکس)

ایمیل  sales[@]websamin.com

   support[@]websamin.com

تمام حقوق این سایت متعلق به گروه مهندسی وب ثمین می باشد. | شرایط خدمات